چطور با اصلاح لینک های شکسته 404 و 301 سئو سایت را بهبود دهیم

0

یکی از فاکتور های گوگل برای افزایش سئو، نداشتن لینک های شکسته در سایت است که در مطلب زیر آموزش لازم برای اصلاح لینک های شکسته 301 و 404 داده شده:

لینک های شکسته 301 :

به لینک هایی گفته میشود که در سایت موجود بوده و به دلایلی از جمله تغییر cms یا حذف و یا تغییر نام مطلب یا دسته و …  آدرس آن تغییر پیدا کرده ولی در نتایج جستجو گوگل همچنان لینک قبلی که ایندکس شده به کاربر نمایش داده میشود.

fix_broken_link_redirect

به طور مثال قبلا نام مستعار مطلب فارسی بوده و الان انگلیسی شده  مانند زیر :

سئو/http://behinwebdesign.com/category

http://behinwebdesign.com/category/seo

 

لینک شکسته  404 یا Not Found:

یعنی لینک مورد نظر به هر دلیلی حذف شده و موجود نمی باشد، فرض کنید سال قبل مطلبی در سایتتان نوشتید و در گوگل ایندکس شده و اکنون به هر دلیلی نمیخواهید آن مطلب در سایت شما نمایش داده شود

کافی است به کمک افزونه محبوب  Redirection به جای لینک شکسته، آدرس اصلی سایتتان را قرار دهید و بعد از این دیگر به کاربر پیام خطا نمایش داده نمیشود و صفحه اصلی سایت شما را میبیند .

و یا میتوانید صفحه 404اختصاصی در یک برگه وردپرس ایجاد کنید و با افزونه 404page آن را به کاربر نمایش دهید

404

چطور لینک های شکسته 301  را پیدا و اصلاح کنیم:

کافی است افزونه  Brocken Link Checker را نصب کنیم تا لینک های داخلی سایت را بررسی کند و گزارشی از لینک های شکسته به ما بدهد.

سپس با افزونه هایی مانند Simple 301 Redirects و یا افزونه قدرتمند Yoast  لینک های 301 را وارد کنید.

 

 چطور لینک هی شکسته 404 را پیدا و اصلاح کنیم :

کافی است در وب مستر تولز گوگل سایتتان را ثبت کنید و از بخش Crawl  گزینه Crawl error را انتخاب و لیست لینک هایی که مشکل دارند را مشاهده کنید و به کمک افزونه yoast آن ها را در سایت خود تغییر دهید

CRAWL

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.