در طراحی سایت چه با قالب های آماده و چه به صورت برنامه نویسی نیاز به آموزش Html و Css  هست، به خاطر همین اهمیت این دوره آموزشی را طراحی کردم تا بتوانید سایتتان را به دلخواه خودتان تغییر دهید، در ویدئو های زیر از سایت بهین وب دیزاین با من همراه باشید:

آموزش Html و Css

آنلاین آموزش ببینید

آموزش Html و Css

زبان HTML چیست؟

HTML (مخفف عبارت Hyper Text Markup Language) یک زبان نشانه‌گذاری استاندارد برای ایجاد صفحات وب است. یادگیری این زبان بسیار آسان است.

  HTML یک زبان برنامه نویسی نیست، بلکه یک زبان نشان‌گذاری یا Markup language به حساب می‌آید.


همچنین ببینید: آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی 


تگ چیست؟

HTML به کمک برچسب‌‌ها (Tags) عناصر مختلف را کنار هم می‌چیند، تگ‌ها عناصری هستند که وظایف گوناگونی دارند و با فراخوانی هر کدام کارشان شروع شده و با بستن تگ کارشان تمام می‌شود.

ساختار سند html

CSS مخفف چیست؟

 مخفف عبارت Cascading Style Sheets  زبانی است جهت استایل‌دهی به صفحات وب. در واقع CSS تعیین می‌کند که یک عنصر HTML چگونه باید در صفحه نمایش داده شود.

CSS ابزاری است که بوسیله‌ی آن میتوانید صفحات وب خود را زیبا و چشم نواز کنید. شما با استفاده از HTML میتوانید ساختار کلی صفحه وب خود را بسازید و در واقع اسکلت بندی صفحه‌ی وب خود را داشته باشید. و  با استفاده از CSS میتوانید ساختار سایت خودتان را زیبا کنید، به آن رنگ اضافه کنید، اندازه‌ی آن‌ها را مشخص کنید، روش نمایش آن‌ها را تنظیم کنید و… .

در واقع CSS به شما کمک میکند تا صفحات وب زیبا و چشم نوازی داشته باشید.


همچنین ببینید: آموزش قالب فلت سام 


تاریخچه html و css

CSS هم مانند HTML برای اولین بار در مجموعه CERN متولد شد. اولین بار در تاریخ ۱۰ اکتبر سال ۱۹۹۴ بود که Hakon Wium Lie با همکاری «تیم برنرز لی» بحث CSS را وسط کشیدند. در همین زمان‌ها بود که چندین و چند زبان Style Sheet دیگر توسط افراد دیگر معرفی شدند و بحث‌های مختلفی که بین عموم افراد و همچنین در «کنسرسیوم وب جهان گستر» اتفاق افتاد، باعث شد تا در نهایت در سال ۱۹۹۶، زبان CSS به صورت رسمی معرفی شود.