خدمات دیجیتال مارکتینگ چیست؟ لیست کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ

0
 • دیجیتال مارکتینگ را می توان روشی نوین در تبلیغات و بازاریابی به شمار آورد. این نوع بازاریابی روش و انواع متفاوتی داشته که بر اساس برند یا نوع کسب و کار می توان از یک یا چند نوع از آن بهره‌ مند شد. کسب و کار‌های اینترنتی تنها با داشتن یک وب سایت نمی توانند به موفقیت دست پیدا کنند. بلکه باید در این راه یک استراتژی برای شروع فعالیت سایت خود مشخص کرده تا بتوانند در صدر نتایج موتور‌های جستجو قرار بگیرند.

  از جمله خدمات دیجیتال مارکتینگ در اصفهان ، انجام خدمات سئو است که نتیجه نهایی آن افزایش فروش یا ارائه خدمات بیشتر به مشتریان خواهد بود. در ادامه این مطلب به لیست کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ خواهیم پرداخت.

  تعریف مفهوم دیجیتال مارکتینگ و روش های آن

  دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی برای توسعه و تبلیغ برند به صورت گسترده از روشی ویژه استفاده می کند. منظور از دیجیتال در این روش به کار گیری محصولات الکترونیکی مانند تلویزیون، تلفن همراه و کامپیوتر برای ارائه و معرفی خدمات یا محصولات است.

  کلیه فعالیت‌ ها در قالب بازاریابی دیجیتال و با هدف رشد و گسترش یک برند انجام می‌ گیرد که در نهایت از ابزار‌ های دیجیتالی برای تبلیغ استفاده خواهد شد. برند‌ها و کسب و کار‌ها با کمک ابزار‌ هایی نظیر ‌ایمیل، وب سایت و شبکه‌ های مجازی تلاش می کنند تا محصولات و خدمات خود را به طور گسترده به مشتریان معرفی و بازخورد آن ها را افزایش دهند.

  لیست کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ شامل چه مواردی می شود؟

  اگر نمی‌ دانید خدمات دیجیتال مارکتینگ چیست؟ باید گفت در حال حاضر آژانس‌ های بازاریابی دیجیتال خدمات گسترده‌ ای را در زمینه دیجیتال مارکتینگ ارائه می کنند که در ادامه به محبوب‌ ترین آن ها اشاره شده است.

  • طراحی و راه‌ اندازی یک وب سایت؛ اولین در لیست کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ

  طراحی یک وب سایت ممکن است در ابتدا چندان مرتبط با خدمات دیجیتال مارکتینگ نباشد. اما می توان آن را اولین قدم برای ایجاد یک کسب و کار یا برند معتبر به شمار آورد. طراحی وب سایت اجرای خدمات دیجیتال مارکتینگ را آسان‌ تر می کند. این فضای اینترنتی با صفحه‌ های مختلف اهداف خاصی را دنبال کرده و می توان از آن برای معرفی کالا و خدمات یا نقد و بررسی موضوعات مختلف استفاده کرد.

  طراحان سایت اغلب یک ساختار کلی برای ارائه متون، تصاویر، فایل‌ های صوتی و ویدیو انتخاب کرده و ساختار جزئی‌ تر را به نمایش دیگر فعالیت‌ های کسب و کار اختصاص می‌ دهند.

  • بهینه‌سازی در موتور‌های جستجو یا SEO

  بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو

  مهم‌ ترین مورد در لیست کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ بهینه سازی در موتور‌ های جستجو یا سئو است. سئو یکی از محبوب‌ ترین خدمات در بین خدمات ارائه شده توسط آژانس‌ های دیجیتالی محسوب می شود که از آن می توان به عنوان شروع کار استفاده کرد.

  بهینه‌ سازی موتور‌های جستجو باعث جذب ترافیک ارگانیک به وب سایت شده و در نهایت می تواند به افزایش رتبه در سرچ گوگل و یا موتور‌ های دیگر جستجو ختم شود.

  سئوی داخلی

  تکنیک‌ هایی که می تواند محتوای شما را برای موتور‌ های جستجو و کاربران دوست و آشنا تر کند به خدمات سئو درون صفحه‌‌ ای معروف است. سئوی داخلی را همان محتوای نوشتاری و بصری می‌ دانند که برای کاربر قابل مشاهده باشد.

  سئوی تکنیکال

  منظور از سئوی تکنیکال خدمات سئو از نظر فنی است که باز هم در نهایت به درک بهتر محتوای یک وب سایت توسط موتور‌های جستجو کمک می کند. این خدمات شامل افزایش سرعت صفحه، URL های شناخته شده و دیگر عناصر با ماهیت فنی هستند.

  سئوی خارجی

  فعالیت‌ های مربوط به سئو خارجی به عواملی خارج از مرز‌های یک وب سایت تعلق داشته که باعث تأثیر مثبت در رتبه‌ بندی یک وب سایت در SERPS خواهد شد.

  سئوی محلی

  مشاغل محلی برای نمایش وب سایت خود در نتایج جستجوی محلی می توانند از خدمات این نوع سئو بهره ببرند.

  سئوی مربوط به تحقیقات کلمه کلیدی

  در برخی موارد آژانس‌ های دیجیتال مارکتینگ تحقیق در مورد کلمات کلیدی را به شکل یک سرویس مستقل ارائه کرده و به آن ها کمک می کنند تا کلمه کلیدی مناسب را برای استفاده در محتوا پیدا کنند.

  آنالیز سئو

  خدمات مربوط با سئو در این زمینه به آنالیز آن مربوط می شود. در این بررسی می توان شیوه‌ های مؤثر سئو را ارزیابی کرده و بهترین آن را انتخاب کرد.

  • تبلیغات در شبکه‌ های اجتماعی

  تبلیغات در شبکه‌ های اجتماعی

  یکی دیگر از خدمات مربوط به لیست کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ مدیریت تبلیغات در شبکه‌ های اجتماعی از قبیل اینستاگرام است. با استفاده از این روش می توان یک استراتژی کامل بازاریابی دیجیتالی را پیاده‌ سازی کرد. مهم‌ ترین خدمات مربوط به تبلیغات در شبکه‌ های اجتماعی شامل:

  1. ایجاد محتوا و خلاقیت
  2. اجرای کمپین‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی
  3. بهینه‌سازی و کاهش هزینه تبلیغات
  4. به کارگیری تبلیغات خرید به همراه فید محصول و گزارش ماهانه

  رسانه‌های اجتماعی و کانال‌های مرتبط با آن می توانند یک پایگاه مخاطبان فعال را ایجاد کرده که برای تبلیغات و هدف‌گذاری برند‌ها بسیار مؤثر باشند. ایجاد تقویم محتوایی، ساخت استراتژی بازاریابی یا پیاده‌سازی اینفلوئنسر مارکتینگ در این رسانه‌ها بسیار کاربردی خواهد بود.

  • تبلیغات در گوگل (گوگل ادز)

  گوگل ادز می تواند از طریق روش‌های مختلف به شما در تبلیغات دیجیتالی کسب و کار کمک کند. از جمله اقدامات مناسب برای استفاده از گوگل ادز برای تبلیغات می توان به موارد زیر اشاره کردئ :

  1. راه‌اندازی کمپین‌های مختلف
  2. استفاده از فرمت‌های تبلیغاتی متفاوت
  3. نظارت روی عملکرد کمپین و بهینه‌ سازی آن
  4. توجه به مخاطبین و ساخت پروفایل‌های مربوط به مشتریان
  • بازاریابی محتوا و خدمات مرتبط با آن

  بازاریابی محتوااز دیگر خدمات دیجیتال مارکتینگ که می تواند توسط آژانس‌ های دیجیتال مارکتینگ به مشتریان ارائه شود می توان به بازاریابی محتوا اشاره کرد. در این خدمات محتوای مناسبی ایجاد شده که در نهایت باعث هدایت افراد یا مشتریان به وب سایت یا برنامه مورد نظر خواهد شد.

  این فرایند به افزایش ترافیک و دیگر موارد مرتبط با آن منجر می شود. خدمات کلیدی مربوط به بازاریابی محتوا شامل موارد زیر است :

  1. تهیه استراتژی محتوایی
  2. تولید محتوا
  3. توزیع بهینه محتوا
  4. مهارت‌ های مربوط به تحقیق در مورد کلمه کلیدی
  5. توسعه کمپین‌ ها و ایجاد منابع برای دریافت اطلاعات و بازخورد‌ها
  • لینک بیلدینگ در لیست کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ

  از دیگر خدمات در لیست کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ لینک سازی است. یک متخصص سئو می تواند فعالیت‌ های مربوط به لینک‌ سازی را برای دریافت بک لینک از دیگر وب سایت‌ ها به عنوان یکی از خدمات دیجیتال مارکتینگ ارائه کند. خدمات و استراتژی‌ های مربوط به لینک‌سازی شامل لیست زیر است :

  1. ارسال محتوای مهمان: این نوع خدمات شامل انتشار محتوا در وب سایت‌های مرتبط و انجام پیوند به وب سایت شما خواهد بود.
  2. فراگیری: این مورد شامل امکان دسترسی به وب سایت‌ های دیگر و ایجاد یک پیوند ایمن به وب سایت شما است.
  3. منشن‌ های فاقد پیوند: در برخی موارد می توان از وب سایت‌ هایی برای نمایش نام تجاری شما استفاده کرد اما در آن پیوندی انجام نمی شود.
  4. ایجاد لینک‌ های شکسته: لینک‌ های شکسته را شناسایی کرده و گزینه‌ های جایگزین را معرفی کرد.
  • بازاریابی‌ ایمیلی و خدمات مرتبط با آن

  از دیگر خدمات دیجیتال مارکتینگ، می توان به بازاریابی‌ ایمیلی اشاره کرد که یک راه مؤثر و عالی برای دریافت سفارش، بازخورد و ایجاد یک جامعه مناسب از طریق ‌ایمیل است. در صورتی که استراتژی مربوط به بازاریابی ‌ایمیلی به شکل درست طراحی و به صورت حرفه‌ ای مورد استفاده قرار بگیرد یک باز دهی عالی برای کسب و کار ایجاد خواهد کرد.

  مواردی که در بازاریابی ‌ایمیلی باید روی آن ها تمرکز شود شامل زمینه‌های کلیدی زیر است :

  1. ساخت و ایجاد یک لیست ‌ایمیلی مهم
  2. استفاده از یک اتوماسیون و جریان بازاریابی ‌ایمیلی به شکل ویژه
  3. نوشتن ایمیل‌های جذاب برای استفاده در بازاریابی ‌ایمیلی
  4. نظارت روی عملکرد ‌ایمیل‌های ارسالی و گزارش‌های مربوط به آن
  5. ساخت استراتژی‌های مقرون به صرفه برای افزایش ‌ایمیل‌ها در لیست
  6. ایجاد منابع معتبر و اطلاعات مهم برای بازاریابی ‌ایمیلی مؤثر
  • انجام بازاریابی‌های مرتبط با محتوا

  یکی از اقدامات مهم در زمینه خدمات و مربوط به لیست کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ بازاریابی محتوایی است. این نوع بازاریابی برای برند‌ها و با هدف جذب مخاطب بیشتر انجام می شود. محتوای مربوط به خدمات دیجیتال مارکتینگ می تواند شامل انواع مقالات، پست‌ های وبلاگ، ‌ایمیل‌ ها و یا سایر فرمت‌ های متنی و چند رسانه‌ ای شود.

  در زمان ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ باید به نیاز‌ها و علاقه‌ های مخاطبان برای انتخاب محتوای بهتر توجه کرده و در نهایت یک محتوای مفید و جذاب تولید کرد. 

  بازاریابی محتوا کمک می کند تا با استفاده از محتوای ارزشمند بتوان یک ارتباط صمیمانه و مستقیم با مخاطبان ایجاد کرد. همچنین نتایج و بازخورد‌های دریافتی در این نوع بازاریابی باعث بهبود فرایند دیجیتال مارکتینگ می شود. همچنین ابزارهای مختلفی می توانند برای بررسی بازاریابی محتوا مورد استفاده قرار بگیرند.

  پاسخ به برخی از سوالات متداول

  منظور از خدمات مربوط به دیجیتال مارکتینگ چیست؟

  این نوع بازاریابی از طریق اینترنت و یا کانال‌ های آنلاین برای محصولات، خدمات و برند مشتری انجام می شود.

  چرا سئو در لیست کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ نقش مهمی دارد؟

   سئو با بهینه‌ سازی وب سایت در موتور‌های جستجو رکن اصلی خدمات دیجیتال مارکتینگ را بر عهده دارد. استراتژی بازاریابی مؤثر می تواند دسترسی به کسب و کار از طریق مشتریان هدف را افزایش دهد.

  هزینه خدمات دیجیتال مارکتینگ چگونه محاسبه می شود؟

  هزینه مربوط به خدمات دیجیتال مارکتینگ به عوامل مختلفی مانند خدمات ارائه شده، روش‌ های محاسبه آن و… بستگی دارد.

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  ممکن است شما دوست داشته باشید

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.