استراتژی‌های پیشرفته برای افزایش دامین آتوریتی

0
 • چکیده : دامین آتوریتی یا اختصاراً DA امتیازی است که سایت moz به اعتبار و قدرت دامنه یک سایت میدهد . عوامل مختلفی از جمله تعداد و کیفیت لینکهای داخلی و خارجی بر امتیاز دامین آتوریتی تاثیر گذار است . در این مطلب به بررسی عوامل مهم تر و تاثیر گذار افزایش دامین آتوریتی میپردازیم . با ما همراه باشید …

   

  دامین آتوریتی و پیج آتوریتی دو موضوع مهم و فراگیر در سئو بوده و همیشه ذهن بسیاری از وبمستران را درگیر خود کرده است. این دو فاکتور توسط سایت MOZ می‌باشد که به سایت‌ها ارائه داده می‌شود. دامین آتوریتی یک مقدار و عددی است که به سایت داده می‌شود و این مورد از جمله موارد مهم در رتبه بندی سایت‌ها خواهد بود. به‌صورتی که هر چقدر مقدار آن افزایش پیدا کند، شانس شما برای گرفتن رتبه‌های مناسب بیشتر خواهد شد.
  سئو سایت به موارد بسیار زیادی مربوط است، که یکی از این موارد دامین آتوریتی و پیج آتوریتی است. علاوه بر این دو فاکتور، شما باید افزایش ترافیک سایت را هم به ارمغان بیاورید. اما چرا افزایش ترافیک سایت مهم است؟ چرا باید به آن توجه داشته باشیم؟

  در وهله اول شما باید با توجه به سئو کلمات کلیدی هدفمند، ورودی از صفحات گوناگونی همانند صفحات لندینگ و صفحات بخش نوشته‌های سایت داشته باشید. هر چقدر که به‌واسطه این نوع از صفحات ورودی جذب کنید، قطعاً که افزایش ترافیک سایت خواهید داشت. اما اهمیت این موضوع در چه چیزی است؟ هر چقدر که تعداد بازدید کننده سایت شما افزایش پیدا کند، قطعاً که جنبه تجاری سایت شما هم افزایش خواهد یافت؛ به‌صورتی که می‌توانید در سایت خود آیتمی اضافه کرده که فضای درآمد زایی را برای سایت ایجاد کند. خب دوست عزیزم بهتره که با ما همراه باشی که صفر تا صد استراتژی افزایش دامین آتوریتی و ترافیک سایت را برای شما ارائه دهیم. پس همراه ما باش رفیق …

  رشد دامین آتوریتی

  عوامل مؤثر در افزایش دامین آتوریتی

  خب رسیدیم به بحث اصلی، یعنی استراتژی‌های مهم افزایش دامین آتوریتی و افزایش ترافیک سایت. بهتر است که موارد زیر توجه کرده و آن‌ها را در سایت خود اجرا کنید:

  • تولید محتوای باکیفیت و کاربر پسند: اولین مورد مهم که برای افزایش دامین آتوریتی بسیار پیشنهاد می‌شود، تولید محتوای باکیفیت خواهد بود.

  متأسفانه برخی از افراد به تولید محتوای سایت، صرفاً به دید یک لینک سازی نگاه می‌کنند. در صورتی که اصلاً این گونه نیست. پیشنهاد می‌شود که شما ابتدا انتخاب کلمات کلیدی مناسب داشته باشید. یعنی ابتدا با توجه به حوزه مد نظر خود، پر سرچ ترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید و برای آن تولید محتوا انجام بدهید. به‌عنوان مثال اگر شما سایتی در رابطه با خرید و فروش کیف و کفش دارید. می‌توانید روی کلمه بهترین برند کفش در سال ۱۴۰۲  تولید محتوا انجام داده و ورودی خوبی هم دریافت کنید.
  یکی از مهمترین موضوعات نوع نگارش کاربر پسند است و البته که در کنار آن باید بهترین اطلاعات ممکن را به کاربر ارائه دهید. این موضوع سبب می‌شود که کاربر نهایت رضایت را از محتوای شما کسب کرده و شاید آن را برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارد.

  • کلمات کلیدی هدفمند را مورد هدف قرار دهید: از جمله مواردی که می‌تواند افزایش ترافیک را برای سایت شما به ارمغان آورد، استفاده از کلمات کلیدی هدفمند است.

  شما باید به دنبال کلمات کلیدی هایی باشید که نسبتاً کم رقابت‌تر بوده و از طرفی هم ورودی خوبی دارند. برای درک بهتر شما از این موضوع بهتر است مثال را برای شما شرح دهیم. فرض کنید که شما یکی سایت آموزش طراحی سایت دارید. قطعاً که کلمات کلیدی  آموزش طراحی سایت  بسیار پر رقابت و سخت است و سئو آن نیز زمان بر خواهد بود. منتهی شما می‌توانید روی کلمات کلیدی لانگ تیل آن نیز فعالیت داشته باشید.
  مثلاً آموزش طراحی سایت در تهران، آموزش طراحی سایت حضوری، آموزش طراحی سایت رایگان و… این گونه از هم رقابت بین آن‌ها نسبتاً آسان بوده و هم ورودی مناسبی خواهند داشت.

  • انتخاب قالب مناسب: یکی از موارد فنی سایت، انتخاب قالب متناسب با حوزه سایت است.

  پیشنهاد می‌شود که در مرحله طراحی سایت خود، ابتدا با توجه به نیازهای خود به دنبال قالب مناسب باشید. مثلاً برای ایجاد یک سایت فروشگاهی که تعداد محصولات آن بیش از ۱۰۰۰ عدد است، قطعاً که انتخاب قالب شرکتی مناسب نیست. اگر شما به این موضوع توجه نکنید قطعاً که سرعت سایت شما کاهش خواهد یافت و از طرفی با مشکلات بسیار زیادی رو به رو خواهید شد.

  دامین آتوریتی افزایش

  تأثیر سرعت بر افزایش ترافیک سایت و دامین آتوریتی

  افزایش سرعت صفحات سایت رابطه ایی مستقیم با افزایش ترافیک و رضایت کاربران دارد. طبق آخرین اطلاعاتی که خود گوگل منتشر کرد، کاربران بیشتر از ۴ ثانیه منتظر باز شدن صفحه نمی‌مانند و سریعاً صفحه مد نظر را ترک خواهند کرد.
  خب با این موردی که ذکر شد باید به‌سرعت صفحه بسیار اهمیت. اما چگونه می‌توانیم سرعت صفحات سایت را افزایش دهیم؟ اگر صفحه ایی از سایت شما سرعت پایینی دارد، می‌توانید ابتدا تصاویر آن صفحه را فشرده کرده و از حجم آن بکاهید و در وهله دوم کافی است که فرمت تصاویر را تغییر دهید.تغییر دادن فرمت تصویر سبب کاهش حجم و به‌نوعی بهینه سازی تصاویر هم خواهد شد.( افزونه‌هایی هم وجود دارند که برای بهبود سرعت سایت به شما کمک می‌کند، این نوع از افزونه‌ها کش اضافه سایت شما را پاک کرده و همین امر سبب بهبود سرعت سایت خواهد شد)
  اگر شما تمام تلاش خود را کردید و سرعت سایت شما تغییر نکرد، باید سایت شما به‌صورت دقیق‌تر بررسی شود. می‌توانید قالب سایت را تغییر دهید( تغییر دادن قالب سایت ممکن است زمان بر باشد و با باگ‌هایی هم همراه باشد)
  پیشنهاد دوم ما به شما آن است که یک برنامه نویس ماهر در این زمینه را پیدا کرده و بگذارید که تمامی کدهای سایت شما را به‌صورت صفر تا صد بررسی کند و آن‌ها را بهینه کند. با این دو راهکاری صد در صد مشکل سایت شما رفع خواهد شد.

  از ریسپانسیو بودن صفحات سایت خود مطمئن شوید

  واکنشگر بودن صفحات سایت شما از جمله موارد مهمی است که باعث بهبود رتبه سایت و افزایش دامین آتوریتی خواهد شد. اما چرا ریسپانسیو بودن انقدر مهم شده؟ بیشتر جست و جو از سمت گوگل، از طرف کاربران که موبایل دارند، صورت می‌گیرد. حال فرض بر این داشته باشید که شما سایت خودتان را برای دسکتاپ به خوبی طراحی کردید ولی برای موبایل این طراحی به خوبی صورت نگرفته، حال با این تفاسیر شما نتیجه مطلوبی خواهید گرفت؟
  قطعاً که خیر. پیشنهاد می‌شود که شما همیشه به دو حالت موبایل و دسکتاپ توجه داشته باشید( بیشتر موبایل)، اگر کاربر از سایت شما و رابط کاربری رضایت داشته باشد، قطعاً که به نفع سئو سایت شما هم خواهد بود.

  افزایش دامین آتوریتی

  فعالیت مستمر و صحیح روی لینک سازی خارجی

  لینک سازی داخلی در ابتدای سئو سایت شما بسیار مهم بوده و سبب رتبه گیری شما و افزایش دامین آتوریتی خواهد شد. اما از یک بازه زمانی به بعد شما باید روی لینک سازی خارجی سایت خود فعالیت داشته باشید.
  ابتدایی‌ترین روش، بک لینک زدن است. می‌توانید به سایت‌هایی خارجی( بلاگی و خبری و…) که تعداد بازدید کننده زیادی در روز دارند، مراجعه کرده برای سایت خود بک لینک بزنید، اما توجه کردن به چند نکته بسیار مهم است. ابتدا آن که برای بک لینک‌های خود بهتر است که ۳۰۰ الی ۵۰۰ کلمه محتوا نگارش کنید و از طرفی هم برند سایت و حوزه کاری سایت خودتان را در آن متن شرح دهید.
  توجه کنید که برای این نوع بک لینک‌ها بهتر است روی دامنه اصلی سایت و برند اختصاصی سایت خودتان لینک سازی کنید. به این دلیل که این نوع از بک لینک‌ها چون رایگان هستند، در تعداد بالا اگر ایجاد شوند، ممکن اسپم شدن شوند و نه تنها اثر مثبت روی سئو سایت و دامین آتوریتی ندارند، بلکه باعث اثر سو روی آن‌ها هم می‌شوند.

  سخن پایانی

  دوستان عزیزی که به دنبال افزایش قدرت سئو سایت خود و افزایش دامین آتوریتی هستند، بهتر است که بر روی سئو سایت خود نهایت استمرار را داشته باشید. اکثر سایت‌هایی که همیشه سئو و رتبه بندی خوبی دارند، قطعاً که سئو را امری همیشگی می‌دانند و همیشه به دنبال فعالیت منظم روی آن هستند. تمامی استراتژی‌هایی که برای افزایش دامین آتوریتی برای شما شرح دادیم، قطعاً که باید به‌صورت منظم آن‌ها را اجرا کنید و این گونه نباشد که شما دو هفته تمامی فعالیت شبکه‌های اجتماعی خودتان رو خیلی خوب ادامه داده باشید و در هفته‌های بعدی اصلاً فعالیت نکنید.
  قطعاً این نوع از فعالیت‌های شما ثمره‌ی خوبی نخواهد داشت. سئو  و بهبود رتبه در سایت و افزایش دامین آتوریتی زمانی رخ می‌دهد که شما تقویم زمان بندی مناسبی داشته باشید. برای مطالعه آموزش های بیشتر این حوزه میتوانید به سایت Bartaramouz.ir مراجعه و علاوه بر مطالعه آموزش های سئو ، سوالات سئویی خود را از پشتیبانی این سایت بپرسید …

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  ممکن است شما دوست داشته باشید

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.