چگونه یک شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی تاسیس کنیم؟

0
 • مراحل ثبت شرکت برنامه نویسی و طراحی وب سایت کدامند و برای این کار به چه مدارکی نیاز داریم؟ به دنیایی از خلاقیت و فناوری خوش آمدید، جایی که ایده‌های نو و نوآورانه تبدیل به واقعیت می‌شوند و دیجیتالی‌ترین رویاها به صورت یک وب سایت جلوه می کنند. در گذر زمان، بازار تجارت و ارتباطات به گونه‌ای پیشرفته گشته که حضور آنلاین برای هر کسب و کاری به یک ضرورت تبدیل شده است.

  اگر شما هم می‌خواهید توانمندی‌های خلاقیت و فناوری خود را به صورت یک شرکت برنامه‌نویسی و طراحی وب سایت به دنیایی جدید منتقل کنید، پیشنهاد می‌شود با ما همراه شوید.

  ثبت شرکت برنامه نویسی و طراحی وب سایت

  مراحل ثبت شرکت برنامه نویسی و طراحی وب سایت

  برای ثبت شرکت برنامه نویسی و طراحی وب سایت، باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید که برخی از مراحل کلی عبارتند از:

  • انتخاب نوع شرکت: ابتدا باید نوع شرکت خود را مشخص کنید. در اینجا، می‌توانید از گزینه‌های مختلفی مانند شرکت سهامی خاص (حداقل به ۳ نفر اعضای هیئت مدیره و ۲ نفر بازرس نیاز دارد)، شرکت مسئولیت محدود (حداقل به ۲ نفر اعضای هیئت مدیره نیاز دارد) و … انتخاب کنید. هر نوع شرکت دارای ویژگی‌ها و مزایا و معایب خاص خود است.
  • تدوین اساسنامه: اساسنامه مهمترین سند در ثبت شرکت است. در این مرحله، باید اطلاعات مربوط به نام شرکت، مقررات داخلی، اعضا و سهام‌ها، نوع فعالیت و … را در اساسنامه ثبت کنید.
  • انتخاب نام شرکت: نام شرکت باید منحصر به فرد بوده و با قوانین و مقررات مربوط به نام‌گذاری شرکت‌ها هماهنگ باشد. در این مرحله، نام مناسبی برای شرکت خود انتخاب کنید.
  • ثبتِ نام شرکت: با تهیه اساسنامه و انتخاب نام، باید به دفتر ثبت شرکت مراجعه کرده و درخواست ثبت شرکت برنامه نویسی و طراحی وب سایت خود را ارسال کنید. پس از بررسی اسناد و اطلاعات، ثبت شرکت انجام می‌شود.
  • دریافت کارت تأسیس: پس از ثبت شرکت، کارت تأسیس و کد اقتصادی شرکت به شما اعطا می‌شود که این کد به عنوان شناسه‌ای منحصر به فرد برای شرکت شما عمل می‌کند.
  • پرداخت سرمایه اولیه: بر اساس اطلاعات و مقرراتی که در اساسنامه ثبت کرده‌اید، باید سرمایه اولیه شرکت را پرداخت کنید.
  • اخذ مجوزهای موردنیاز: در بعضی موارد، برای شروع فعالیت‌های خاص مانند ارائه خدمات بانکی آنلاین، نیاز به مجوزهای خاصی دارید که باید اقدام به اخذ آنها کنید.
  • ثبت علائم تجاری و اختراعات (اختیاری): در صورتی که تمایل دارید علائم تجاری (برند) و یا اختراعات خود را ثبت کنید، باید این مراحل را نیز انجام دهید.

  مدارک لازم برای ثبت شرکت برنامه نویسی و طراحی وب سایت

  مدارک لازم برای ثبت شرکت برنامه نویسی و طراحی وب سایت

  برای ثبت شرکت برنامه نویسی و طراحی وب سایت، مدارک زیر به عنوان مدارک مورد نیاز برای انجام این فرآیند می‌تواند لازم باشد:

  • کپی شناسنامه مدیر عامل و تمامی اعضا: کپی شناسنامه‌های تمامی اعضای شرکت به عنوان اعضای هیئت مدیره و همچنین کپی شناسنامه مدیر عامل شرکت برای شناسایی آنها و مطابقت با قوانین و مقررات ثبت شرکت لازم است.
  • موضوع فعالیت شرکت: باید موضوع فعالیت شرکتتان را مبنی بر طراحی سایت و پرتال‌های اینترنتی تعیین کنید تا با قوانین مربوط به نوع فعالیت شرکت همخوانی داشته باشد.
  • داشتن کد ثبت نام اشتراکی (کد ثنا): کد ثبت نام اشتراکی که به عنوان یک شماره شناسایی فردی یا حقوقی به منظور انجام تعاملات با دستگاه‌های اداری و مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای ثبت شرکت برنامه نویسی و طراحی وب سایت لازم است.
  • نداشتن سوابق کیفری: تمام اعضای شرکت نباید دارای سوپیشنه و سوابق کیفری باشند تا از نظر قوانین و مقررات مشکلی برای ثبت شرکت ایجاد نشود.

  در همین زمینه بخوانید: راهنمای گام به گام ثبت شرکت طراحی سایت

  شرایط عضویت در نظام صنفی رایانه ای

  شرایط عضویت در نظام صنفی رایانه ای

  برای ثبت شرکت برنامه نویسی و طراحی وب سایت، شرایط عضویت در نظام صنفی رایانه‌ای به منظور انجام فعالیت‌های مرتبط با طراحی سایت و نرم‌افزار به شرح زیر است:

  • شرکت باید دارای مدیرعاملی باشد که حداقل دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته‌های مرتبط با رایانه باشد. در صورتی که مدیرعامل لیسانس نداشته باشد، باید دارای یکی از مدارک زیر باشد: فوق‌دیپلم در رشته کامپیوتر، رشته های مرتبط با کامپیوتر یا رشته های مرتبط دیگر که به ترتیب حداقل ۴ سال، ۶ سال یا ۸ سال سابقه مدیریت و فعالیت در امور فناوری کامپیوتر دارد. در صورت داشتن مدرک دیپلم، مدیر عامل باید حداقل ۱۰ سال سابقه مدیریت یا فعالیت در امور فناوری کامپیوتر داشته باشد.
  • برای ثبت نام در نظام صنفی رایانه‌ای، مدارک زیر لازم است: کپی شناسنامه و کپی مدرک تحصیلی مدیر عامل به علاوه کپی همه صفحات اساسنامه شرکت و در صورت داشتن اظهارنامه مالیاتی، کپی آن حتما باید ارائه شود.
  • ارائه کپی لیست بیمه‌هایی که شرکت در حال حاضر دارد، الزامی است.
  • در صورت داشتن رتبه‌بندی از سوی شورای عالی انفورماتیک، کپی آن نیز مورد نیاز است.
  • شرکت باید تعهد کند که در صورتی که مدارک لازم را تا پایان مهلت شش ماهه از پایان سال مالی ارائه ندهد، از لیست شرکت‌های دارای مجوز حذف می‌شود.

  بعد از ارسال مدارک، کارشناسان نظام صنفی رایانه‌ای، معمولاً در مدت پانزده روز کارهای ارزیابی و بررسی مدارک را انجام می‌دهند. در صورت تایید، مجوز عضویت اعلام می‌شود و در صورت وجود عیب یا نقص در مدارک، به متقاضی اطلاع‌رسانی می‌شود تا مدارک را تکمیل کند. اعتبار مجوز به مدت یک سال است و پس از پایان این مدت، باید اقدام به تمدید مجوز نمایید.

  در همین زمینه بخوانید: هزینه دقیق ثبت شرکت در ایران

  شرکت دیجیتال مارکتینگ

  فعالیت در زمینه‌های دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا

  ثبت شرکت دیجیتال مارکتینگ: در زمینه دیجیتال مارکتینگ، شرکت‌ها به طراحی وب‌سایت، بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)، تبلیغات گوگل، راهکارهای تبلیغات آنلاین و تجربه کاربری متمرکز می‌شوند. ثبت این نوع شرکت نیازمند داشتن تیمی متخصص و دانش فنی عالی است تا بتوانند بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهند. پیشنهاد می‌شود که در هنگام ثبت شرکت، موضوعات مشخصی را برای فعالیت‌های مختلف در دیجیتال مارکتینگ تعیین کنید تا به تخصصی‌ترین شکل اقدام به ارائه خدمات نمایید.

  ثبت شرکت تولید محتوا: شرکت‌های تولید محتوا به تهیه و ارائه محتواهای گوناگون مانند مقالات، ویدئوها، پست‌های شبکه‌های اجتماعی، اینفوگرافیک‌ها و محتواهای تخصصی می‌پردازند. ثبت چنین شرکت‌هایی نیازمند داشتن تیمی از نویسندگان، طراحان گرافیک و متخصصین محتوا است. همچنین، ایجاد تخصص در زمینه‌های مختلف محتوا توانایی جذب مشتریان بیشتری را به همراه دارد.

  نکات مهم

  • حتماً مطالبات نظام صنفی و مقررات مربوط به ثبت شرکت در زمینه دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا را به دقت مورد بررسی قرار دهید.
  • بر اساس نیاز و تخصص شرکت، موضوع فعالیت و محدوده ارائه خدمات را مشخص کنید.
  • اگر در ارائه خدمات خاصی تخصص دارید، این تخصص را در مدارک ثبت و معرفی شرکت بیان کنید.
  • دقت کنید که در تولید محتوا، ارائه محتواهای با کیفیت و ارتقاء جذب مخاطبان در اولویت باشد.
  • اهمیت داشتن وب‌سایت مناسب و جذاب برای ارتباط با مشتریان و نمایش خدمات شما را افزایش دهد.
  • با توجه به سرعت تغییرات در دنیای دیجیتال، به‌روز بودن دانش و مهارت‌های تیم شما امری ضروری است.
  • ارتقاء تجربه کاربری و رضایت مشتریان از خدمات شما می‌تواند به معرفی شرکت شما به دیگران کمک کند.

  به طور کلی، ثبت شرکت برنامه نویسی و طراحی وب سایت در زمینه‌های دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا نیازمند تخصص و تجربه بالا است. ایجاد یک برند قوی و مورد تائید مشتریان نیازمند زمان و تلاش است. موفقیت شما در این زمینه‌ها به خوبی بستگی به استراتژی‌های منحصر به فرد شما دارد.

  سخن پایانی

  مشاوره در زمینه ثبت شرکت بسیار مهم است و می‌تواند به شما در انجام مراحل صحیح و موفقیت‌آمیز ثبت شرکت کمک کند. مشاوران مجرب ثبتینو و خدمات اداری کاج در این زمینه می‌توانند شما را از انتخاب نوع شرکت مناسب، تهیه مدارک لازم، مراحل ثبت، مسائل مالی و مالیاتی، و سایر جنبه‌های مرتبط با شرکت‌ها راهنمایی کنند.

  بر اهمیت دو نکته زیر در انتخاب مشاور ثبت شرکت برنامه نویسی و طراحی وب سایت تأکید می‌کنیم:

  • تجربه و تخصص: بهترین مشاوران، افرادی هستند که تجربه کافی در زمینه ثبت شرکت داشته و با جزئیات و مسائل مربوط به این فرآیند آشنایی دارند. تجربه آنها به شما کمک می‌کند تا مشکلات رایج در مراحل ثبت شرکت را جلوگیری و به بهترین نحو اقدام نمایید.
  • شفافیت در هزینه‌ها: قبل از انتخاب مشاور، حتماً در مورد هزینه‌های مشاوره و خدمات ارائه شده توسط آنها توافق کنید. اطمینان حاصل کنید که هزینه‌ها و شرایط پرداخت به شکل دقیق و شفاف مشخص شده‌اند تا هیچ ناگواری مالی برای شما پیش نیاید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  ممکن است شما دوست داشته باشید

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.