همه چیز راجب به الگوریتم لینک اسپم گوگل ( الگوریتم SpamBrain )

0
 • اگر شما هم در حوزه سئو و بهینه سازی سایت برای موتور جست و جو گوگل فعالیت می کنید حتما در بازه زمانی ۲ ماه گذشته با آپدیت سنگین گوگل مواجه شدید و اسم آپدیت لینک اسپم به گوش شما زیاد خورده است. برخی از وب سایت ها برای افزایش دید صفحات خود از اسپم یا هرزنامه استفاده می کنند که برخلاف قوانین گوگل است.

  اخیرا الگوریتم های گوگل برای مبارزه با این هرزنامه ها سخت گیرتر شده اند، بطوریکه بروزرسانی هایی را در این زمینه ارائه داده اند.الگوریتم لینک اسپم در بروز رسانی های اخیر خود با کمک هوش مصنوعی وب سایت هایی که برای تقویت رتبه ی خود از اسپم استفاده می کنند را شناسایی و جریمه می ‌کند.به طور کلی تمام الگوریتم های گوگل نظیر الگوریتم لینک اسپم در تلاش هستند تا تنها وب سایت های مفیدتر و مرتبط تر که از اصول سئو و لینک سازی صحیح پیروی می کنند را شناسایی و به کاربران نشان دهند.

  بهین وب دیزاین و آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو در این مقاله در مورد عملکرد الگوریتم لینک اسپم گوگل و آنچه در به‌ روزرسانی اکتبر ۲۰۲۲ انجام شده است، بحث خواهند کرد. همچنین بررسی خواهیم کرد که چگونه این به روز رسانی می تواند روی سئو سایت هایی که از اصول لینک سازی سالم پیروی نمی کنند تأثیر منفی بگذارد.

  الگوریتم لینک اسپم گوگل چیست و چگونه عمل می کند؟

  الگوریتم های گوگل همواره با هدف مرتب ‌سازی محتواهای موجود در وب و همینطور شناسایی هرزنامه ها بروز می شوند. یکی از این به روزرسانی ها که در اکتبر ۲۰۲۲، برای الگوریتم اسپم منتشر شده است شامل راه‌ های جدیدی برای شناسایی و مسدود کردن هرزنامه ها می باشد. این الگوریتم همچنین راه‌ های دیگری را برای شناسایی و رتبه بندی محتواهای معتبر ارائه داده است.

  همچنین گفته می ‌شود که (SpamBrain) یک سیستم پیشگیری از هرزنامه مبتنی بر هوش مصنوعی است و گوگل این سیستم را بهبود بخشیده تا در تشخیص هرزنامه‌ ها بهتر عمل کند. این سیستم قرار است با تشخیص انواع جدید هرزنامه کمک کند تا وب‌ سایت‌ ها بتوانند به درستی کار کنند.

  الگوریتم لینک اسپم در واقع یکی از الگوریتم های معروف گوگل است که در اصل به شکل پیشگیری از هرزنامه بر اساس هوش مصنوعی گوگل عمل می کند. گوگل برای اطمینان از اینکه فقط محتوای مرتبط و با کیفیت به کاربران نمایش داده می شود این به روزرسانی را انجام داده است.

  البته الگوریتم لینک اسپم تنها یکی از ابزارهای متعدد گوگل برای حفظ کیفیت بالای محتوا در موتورهای جستجو است که سعی می کند مرتبط ترین و مفیدترین محتوا را در اختیار کاربران قرار دهد.

  اصول لینک سازی داخلی و سئو خارجی

  همانطور که آگاه هستید الگوریتم ها مختلفی  از گوگول همواره در دسترس بوده است مانند الگوریتم پنگوئن ، پاندا و … شما عزیزان جهت آشنایی بیشتر با این الگوریتم ها می توانید از طریق لینک behido.com/seo-isfahan با تمامیه الگوریتم های گوگل بیشتر آشنا شوید و نکات مهم ، پیرامون اصول لینک سازی داخلی ، امن ترین روش های سئو خارجی ( off page ) و موارد دیگر که برای بهینه سازی سایت خود لازم دارید آگاه شوید.

  رعایت اصول صحیح سئو سایت و اصول لینک سازی کمک می کند تا وب سایت شما در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشد. در حالی که استفاده از محتوای هرزنامه، سایت را در رتبه های پایین تری قرار می دهد یا اصلاً در نتایج جستجو نشان نمی دهد.

  چرا گوگل الگوریتم لینک اسپم خود را در اکتبر ۲۰۲۲ به روز کرد؟

  به‌ روزرسانی الگوریتم اسپم گوگل در اکتبر ۲۰۲۲ ، به منظور افزایش اثربخشی اقدامات تشخیص و پیشگیری از هرزنامه ها در نظر گرفته شده است. این بروزرسانی با ترکیب چندین فناوری جدید و به کمک هوش مصنوعی برای اهداف زیر طراحی شده است:

  • شناسایی الگوهای هرزنامه
  • بهبود دقت فیلترهای هرزنامه گوگل
  • شناسایی سریع ‌تر و دقیق ‌تر محتواهای اسپم و مخرب
  • افزایش توانایی شناسایی و مسدود کردن URL های مخرب، ایمیل ها و سایر محتواها

  به این ترتیب الگوریتم‌ های گوگل قادر هستند پیام ‌های هرزنامه را شناسایی کرده و منابع هرزنامه ها را مشخص و مسدود کنند. سپس این محتواها را از جستج وهای کاربران در موتورهای جستجو فیلتر کنند. گوگل همچنین یک سیستم امتیازدهی جدید را برای ارزیابی وب سایت های قابل اعتماد پیاده سازی کرده است. این سیستم بر اساس رعایت اصول سئو سایت کلاه سفید از جمله اصول لینک سازی صحیح عمل می کند.

  بعد از این بروزرسانی چه باید کرد؟

  سایت‌ هایی که از سیاست‌ های هرزنامه پیروی نمی ‌کنند توسط گوگل جریمه می شوند و نتایج سئو سایت آن ها تحت تأثیر این جریمه قرار می گیرد.الگوریتم لینک اسپم گوگل، لیستی از تمام اقداماتی را که می تواند در این نوع به روز رسانی مورد جریمه قرار بگیرد به اشتراک گذاشته است.

  سایت های اسپم معمولاً از این اشتباهات رایج برخوردار هستند:

  • نمایش محتوای کاربر که با محتوای نشان داده شده به ربات جستجو متفاوت است
  • به کار بردن اسپم ها و بک لینک های سمی برای افزایش دید مصنوعی وب سایت
  • استفاده از محتوای کپی شده یا سرقت محتوای شخص ثالث به جای ایجاد محتوای جدید و منحصربه فرد
  • استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی که باعث می شود درک محتوای وب سایت برای یک کاربر واقعی سخت شود
  • استفاده از صفحات متعددی با محتوای یکسان که هدف آنها ترافیک و جذب کاربران بدون ارائه هیچ مزیتی است

  چگونه به روز رسانی های گوگل بر وب سایت ها تأثیر می گذارد؟

  ما در طول سال‌ ها شاهد جریمه های الگوریتمی زیادی بوده ‌ایم که هر کدام به‌ طور متفاوتی بر وب ‌سایت‌ ها تأثیر می ‌گذارند.اگر وب‌ سایت شما تحت تاثیر به‌ روزرسانی الگوریتم لینک اسپم یا هر به ‌روزرسانی دیگر در گوگل قرار بگیرد شما ممکن است خیلی زود تأثیر مثبت یا منفی آن را بر نتایج جستجوی وب سایت خود مشاهده کنید.

  مثلا احتمال دارد شاهد افزایش ترافیک ارگانیک سایت خود در گوگل باشید یا حتی با کاهش قابل توجه آن مواجه شوید.

  گوگل اعلام کرده است که سایت هایی که پس از این به روز رسانی ها تغییراتی را مشاهده می کنند باید سیاست های سئو سایت خود را بررسی کرده و از رعایت قوانین گوگل در رابطه با رتبه بندی وب سایت ها مطمئن شوند.

  بدون شک سایت هایی که از الگوریتم های گوگل نظیر الگوریتم لینک اسپم گوگل پیروی نکنند ممکن است با افت شدید رتبه خود مواجه شوند یعنی در رتبه های پایین تری قرار گرفته یا اصلاً در نتایج جستجوی Google ظاهر نشوند.

  حتما به یاد داشته باشید که انواع به روز رسانی های گوگل چیزی بیش از یک خبر معمولی هستند! زیرا این بروزرسانی ها می توانند بر نحوه ی ایندکس شدن و رتبه بندی وب سایت شما و همینطور میزان ترافیک بازدیدکننده تأثیر بگذارند. بنابراین برای موفقیت در کمپین های بازاریابی آنلاین، لازم است که از آخرین به روز رسانی های گوگل آگاه باشید و طبق آنها عمل کنید.

  بروز رسانی های الگوریتم های گوگل برای مقابله با اسپم ها ادامه دارد

  گوگل در حال مبارزه با وب‌ سایت ‌هایی است که از هرزنامه ها برای افزایش دید مصنوعی خود استفاده می کنند. به این ترتیب این وب سایت ها به عنوان سایت ‌های بی کیفیت طبقه ‌بندی شده و در نتایج جستجوی کاربران نشان داده نمی شوند.الگوریتم های گوگل به طور مداوم اصلاح و به روز می شوند تا اطمینان حاصل شود که با آخرین روند تغییرات هرزنامه ها به روز هستند.

  گوگل همچنین در حال معرفی یک سیستم جدید برای تشخیص نقض مکرر قوانین خود است. این سیستم جدید قرار است مجازات ‌های شدیدتری را برای وب‌ سایت‌ هایی که مکرراً ناقض قوانین گوگل هستند، اعمال کند.

  البته این پیشرفت ها همچنان ادامه دارد. به طور مثال گوگل قصد دارد با ابزارها و API های مختلف به توسعه‌ دهندگان اجازه دهد تا الگوریتم‌ های جدید تشخیص اسپم و هرزنامه را در محصولات خود بگنجانند. به این ترتیب توسعه دهندگان برنامه هایی را ایجاد می کنند که بهتر می تواند محتوای مخرب را شناسایی و مسدود کند. با این روش از اطلاعات کاربران در برابر خطرات مرتبط با کلاهبرداری و هکرها نیز محافظت می شود.

  بعد از آپدیت گوگل اقدامات اصولی لینک سازی به چه صورت است؟

  جمع بندی

  حتی با وجود اینکه الگوریتم های گوگل همین الان نیز به طور مداوم هرزنامه ‌ها را شناسایی می ‌کنند، اما گاه به گاه برای بهبود عملکرد خود باید بروزرسانی شوند.به روز رسانی الگوریتم لینک اسپم، همان چیزی است که نه تنها کسب و کارهای آنلاین واقعی، بلکه حتی کاربران دیگری مانند من و شما به آن نیاز دارند.

  این به ‌روزرسانی‌ بر حذف نتایج غیر واقعی از صفحات وب و افرادی که سعی در فریب دادن موتور جستجو دارند، تمرکز می ‌کند. بنابراین حقوق وب سایت هایی که بر اصول لینک سازی صحیح و سئو سایت کلاه سفید پایبند هستند محفوظ خواهد ماند.

  اگر پس از این به روز رسانی، تغییری در رتبه سایت خود مشاهده کردید، بدانید که برای جلوگیری از نقض قوانین گوگل، باید خط مشی هرزنامه گوگل را بررسی و مطالعه کنید.

  همچنین بهتر این نکات را در نظر بگیرید:

  • برای رتبه بندی سایت خود همیشه از سیاست ها و دستورالعمل های گوگل پیروی کنید.
  • هر گز از روش ها و ترفندهایی پیروی نکنید که ممکن است به سایت شما آسیب برساند.
  • از تجربه یک متخصص سئو سایت برای اطلاع از به روز رسانی های الگوریتم های گوگل کمک بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  ممکن است شما دوست داشته باشید

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

  تخفیف 1 میلیون تومانی دوره آموزش سئو کاربردی-محدود
  مشاهده دوره
  close-image