همه چیز راجع به گواهینامه SSL

0
 • چکیده : آیا تا بحال دقت کرده اید که وقتی یک سایت را در مرورگر باز میکنید برخی با پیشوند HTTP  و برخی با پیشوند HTTPS باز میشوند . یا گاهن برای شما پیش آمده است که سایتی را باز میکنید و با ارور نا ایمن بودن سایت مواجه میشوید . این تفاوت ها فقط به دلیل استفاده یا عدم استفاده از گواهینامهSSL  میباشد

   

  همه چیز راجع به گواهینامه SSL

  همه چیز راجع به گواهینامه SSL

  آیا تا بحال دقت کرده اید که وقتی یک سایت را در مرورگر باز میکنید برخی با پیشوند HTTP  و برخی با پیشوند HTTPS باز میشوند . یا گاهن برای شما پیش آمده است که سایتی را باز میکنید و با ارور نا ایمن بودن سایت مواجه میشوید . این تفاوت ها فقط به دلیل استفاده یا عدم استفاده از گواهینامهSSL  میباشد . اتصال امن و مطمئن به سایت‌ها توسط گواهینامه‌های SSL تضمین می‌شود. شما به عنوان یک طراحی سایت یا صاحب وبسایت باید همه چیز راجع به گواهینامه SSL را بدانید .ما به عنوان ، بهترین شرکت طراحی سایت در اصفهان خود را ملزم میدانیم تا همواره به مشتریان خود  ضرورت استفاده از گواهینامه SSL را یادآوری میکینیم .

   

  SSL چیست ؟

  کلمه SSL مخفف  Secure Socket Layer و به معنای لایه اتصال امن می باشد.SSl  یک لایه امنیتی برای محافظت از داده هایی حساسی است که در بستر اینترنت منتقل میشوند .از این فناوری بیشتر برای حفاظت از داده هایی چون اطلاعات شخصی ، اطلاعات مالی و پسوردها و جلوگیری از هک این اطلاعات توسط مجرمان و هکرها استفاده میشود . SSl  با استفاده از الگوریتم رمزگذاری این اطمینان را میدهد که داده های منتقل شده بین کاربر و وبسایت یا اطلاعات رد و بدل شده بین دو سیستم، قابل خواندن توسط هکرها نیست .

  وجود HTTPS در ابتدای آدرس هر سایت نشان دهنده امنیت بالای سایت و استفاده از پروتکل SSL  میباشد .این پروتکل بخصوص در سایت های فروشگاهی بسیار مورد اهمیت میباشد. و درهمان ابتدای طراحی سایت ، باید گواهینامه SSL نصب شود.

   معرفی انواع اس اس ال

  معرفی انواع گواهینامه های SSL

  در قسمت معرفی انواع گواهینامه های SSL باید بدانید که این گواهی ها با توجه به درجه امنیت و اطلاعاتی که ارائه میدهند به چند دسته تقسیم میشوند :

  گواهینامه SSl DV

  پایین ترین سطح امنیت را در گواهینامه ها دارد . و در زمان دریافت این SSL  فقط اطلاعات مربوط به دامنه و اینکه شما صاحب این دامنه هستید مورد بررسی قرار میگیرد. این SSL  هیچگونه اطلاعاتی راجع به سازمان یا اشخاص حقوقی دریافت نمیکند بنابراین مجرمان اینترنتی و سایت های کلاهبرداری هم میتوانند SSL DVاستفاده کنند . نحوه فعالسازی این SSL  هم اینگونه است که بعد از درخواست گواهینامه به ایمیل مرتبط با دامنه وبسایت شما یک ایمیل ارسال میشود. صاحب دامنه که قطعا به ایمیل دامنه دسترسی دارد باید ایمیل را پاسخ دهد و در عرض چند دقیقه ssl DV صادر میشود .

   

  گواهینامه SSL OV

   

  سطح امنیت این گواهینامه متوسط و بالاتر از SSL DV  میباشد .در زمان درخواست ، شرکت صادر کننده SSL علاوه بر بررسی مالکیت دامنه ، اطلاعات سازمان و اشخاص حقوقی هم بررسی میکند. پس SSL OV  به کاربر این اطمینان را میدهد که سایت که مشاهده میکند مربوط به یک سازمان معتبر است و اطلاعات آن ثبت شده . در این نوع گواهینامه چون با افراد حقوقی تماس گرفته میشود و مدارک قانونی شرکت بررسی میشود پس کلاهبردارن یا صاحبان وبسایت های فیشینک هرگز نمیتوانند از این نوع SSL  استفاده کنند . ما در شرکت عصرآسیا که یک شرکت معتبر در زمینه طراحی سایت در اصفهان میباشد همواره به مشتریان خود پیشنهاداتی در جهت ارتقا و امنیت سایتان ارائه میدهیم . در رابطه با این گواهینامه ها تاکید داریم  با اینکه SSL OV نسبت به SSL DV  از سطح امنیت بالاتری برخوردار است اما ما بازهم به مشتریانی که قصد طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای  را دارند ، پیشنهاد میکینم از گواهینامه سطح بالاتر یعنی SSL EV  استفاده کنند . , این نوع گواهینامه را برای کسانی که قصد طراحی سایت شرکتی دارند پیشنهاد میدهیم.

   گواهینامه اس اس ال چیست

   

  گواهینامه  SSL EV

  گواهینامه EV (آدرس مرورگر سبز) بالاترین میزان امنیت در گواهینامه ها میباشد. این گواهینامه با الگوریتم رمز نگاری SHA-2 و طول کلید ۲۰۴۸ بیت و کدینگ ۲۵۶ بیت، بالاترین سطح اطمینان و اعتماد در بین گواهینامه ها را دارد. با این گواهینامه مشتری شما با اطمینان کامل به انجام تراکنش در سایت شما بپردازند. برای دریافت این نوع گواهینامه باید اطلاعات و اسناد و دارک شرکت یا هویتی فرد متقاضی به شرکت صادرکننده ارسال شود . پس از تایید مدارک که معمولا بین ۷ تا ۱۰ روز زمانبر خواهد بود گواهینامه صادر میشود . این نوع گواهینامه هزینه نسبت بالایی برای صاحب وبسایت خواهد داشت. اما بیشترین درجه اعتبار را به آن سازمان خواهد بخشید .زیرا نام سازمان و اشخاص حقوقی را در قسمت آدرس بار نمایش خواهد داد.  پس اگر مشتری بدنبال برند سازی هم باشد پیشنهاد ما ، استفاده از گواهینامه EV  میباشد.

   

   

   مزایای اس اس ال

  مزایا استفاده از گواهینامه SSL

  تا اینجا متوجه شدیم که با دریافت گواهینامه SSL پروتکل سایت شما از  HTTPبه HTTPS  تبدیل میشود . و در آدرس بار مرورگر یک قفل کنار آدرس سایت قرار میگیرد که نشان دهند امنیت سایت میباشد. اما مزایای استفاده از گواهینامه SSL بیشتر از این موارد است مانند:

  • افزایش امنیت سایت از طریق رمزگذاری داده ها : در اول همین مطلب گفتیم که SSL از الگوریتم های رمزگذاری برای مخلوط کردن داده ها در هنگام انتقال استفاده می کند و از خواندن اطلاعات هنگام ارسال توسط هکر ها از طریق اتصال جلوگیری می کند.
  • تاثیر مثبت در سئوی سایت : قبلن توضیح دادیم که گواهی SSL چگونه از دو جنبه به بهبود سئوی سایت کمک خواهد کرد. گواهینامه اس اس ال و  چه تاثیری بر سئوی سایت دارد .
  • جلب اعتماد مشتریان : اعتماد مشتری و احساس امنیت در زمانی که کاربر در آدرس بار سایت HTTPS و آن قفل معروف را میبیند ایجاد میشود. و مشتری با خیال راحت اقدام پرداخت در سایت و وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود خواهد کرد .
  • جلوگیری از فیشینگ : یکی از آسانترین و موثرترین راه های اطمینان از ایمن نگه داشتن اطلاعات ورود به سایت، مشاهده گواهی SSL قبل از ورود به سایت است.
  • اعتبار بخشیدن به سایت : همانطور درپاراگراف “انواع SSL “توضیح دادیم در ابتدایی ترین حالت آن اطلاعات صاحب دامنه و در پلن های بالاتر اطلاعات هویتی شخص حقوقی یا اطلاعات سازمانی در گواهینامه قابل مشاهده میباشد که کاربر متوجه میشود که این یک سازمان معتبر است که با تایید مدارک آن از طرف شرکت صادر کننده گواهی ،توانسته است گواهینامه SSl بگیرد.
  • مبنای دریافت اینماد دوستاره :یکی از راههایی که میتوان با آن اعتبار یک وبسایت را سنجید داشتن گواهی اینماد است که از طرف سازمان وزارت صنعت ف معدن و تجارت به وبسایت ها اعطا میشود . اینماد در دو سطح یک ستاره و دوستاره ارائه میشود که برای داشتن اینماد دوستاره باید وبسایت شما دارای گواهی SSl باشد.

   

  تاثیر گواهینامه SSL  در سئوی سایت

   بطور کلی نصب گواهی SSL  با هدف افزایش امنیت سایت در هنگام انتقال داده ها صورت میگیرد اما نمیتوان از تاثیر آن بر سئوی سایت هم چشم پوشی کرد .گواهی SSl  از نظر گوگل یک مولفه از سئو محسوب میشود که سایت که این مولفه را رعایت کرده باشد قطعا در نتایج جستجو بیشتر دیده میشود .فرض کنید سایت شما و سایت رقیب از لحاظ موضوع ، تگ گذاری ، بک لینک و سایر فاکتورهای سئو یکسان باشد اگر سایت شما HTTP  سایت رقیب HTTPS باشد . گوگل سایت رقیبتان را در نتایج بالاتر از سایت شما نشان خواهد داد .

  از سویی دیگر رتبه بندی گوگل با تجربه کاربری هم رابطه مستقیم دارد . وهر چه کابر بیشتر در سایت زمان بگذارد و اقدام به خرید یا ثبت نام یا غیره بکند از نظر گوگل این سایت تجربه کاربری خوبی دارد و این یک پارامتر مثبت در سئو محسوب شده و گوگل سایت را در نتایج بالاتری نشان خواهد داد. حال این گواهینامه SSL باعث بهبود تجربه کاربری خواهد شد . یعنی زمانی که کاربر وارد سایت میشود با مشاهده گواهی ssl  درآدرس سایت ، احساس خوشایندی نسبت به آن سایت پیدا کرده و با خیال راحت تر در سایت اقدام به خرید میکند و زمان بیشتری در سایت را صرف خواهد کرد .

  از سویی دیگر حتی زمانی که کاربر در گوگل سرچ میکند و لیستی از سایت های مرتبط را در صفحه اول گوگل میبیند . روی سایت هایی که با HTTPS  شروع میشوند کلیک میکند و نرخ ورود کاربر هم افزایش خواهد یافت و این سایت نسبت به سایت های رقیب در گوگل رتبه بهتری پیدا خواهد کرد .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ممکن است شما دوست داشته باشید

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

  تخفیف 1 میلیون تومانی دوره آموزش سئو کاربردی-محدود
  مشاهده دوره
  close-image